Informace pro návštěvníky

 

Otvírací doba zámecké zahrady a parku:

BŘEZEN - DUBEN: Út - Ne od 9:00 do 17:00 hod.

KVĚTEN: Út - Ne od 9:00 do 17:00 hod.

ČERVEN - SRPEN: Út - Ne od 9:00 do 18:00 hod.

Po uplynutí otevírací doby jsou
park a zahrada UZAMČENY!

 

 

Vstup do zámeckého parku je poskytován zcela zdarma, jen protože dodržujete následující pravidla:

  • do celého areálu zámku není povolen vstup se zvířaty (v parku a zahradě je možné nosit malá plemena v přenosných koších či taškách), mrzí nás to, ale v zahradě jsou volně chovaní pávi, je to jejich prostor a teritorium, kde mají nárok žít v klidu a míru, moč pejsků také těžce poškozuje zimostrázové ploty,
  • v celém areálu zámku, prosíme, nejezděte na kole, ohrožujete ostatní návštěvníky, kolo je možné pouze vést nebo odložit do stojanů umístěných v arkádách po levé straně  před vstupem do parku,
  • do celého areálu zámku nevjíždějte automobily,
  • nevstupujte na trávníky ani netrhejte květiny, dopřejete tak krásnou podívanou i dalším návštěvníkům.
  • fotografování a filmování je v historických interiérech povoleno fotografování (výhradně bez blesku), a to zdarma.

Parkování

Parkovat můžete na náměstí odkud je i vstup do zámecké zahrady, které ale bývá často plné. Doporučujeme tedy využít centrální parkoviště u autobusového nádraží, které je od náměstí vzdáleno 3 min chůze. 

Přístupnost

Bez asistence další osoby je na zámku Libochovice možno navštívit pouze nádvoří, pamětní síň J. E. Purkyně a park. Další interiéry a především expozice zámku jsou pro vozíčkáře přístupné pouze s doprovodem, který zajistí především vynesení a snesení z přízemí do I. patra. Podlaha interiérů je hladká s dřevěnými parketami. Schody v interiéru jsou poměrně mírné. Schodiště je opatřeno zábradlím. Zámek nemá žádný výtah ani "schodolez".

Zvířata

Nechte mazlíčky doma. Do celého areálu zámku není povolen vstup se zvířaty (v parku a zahradě je možné nosit malá plemena v přenosných koších či taškách), mrzí nás to, ale v zahradě jsou volně chování pávi, je to jejich prostor a teritorium, kde mají nárok žít v klidu a míru. Moč pejsků také těžce poškozuje zimostrázové ploty.

Cyklisté

V celém areálu zámku, prosíme, nejezděte na kole, ohrožujete ostatní návštěvníky, kolo je možné pouze vést nebo odložit do stojanů umístěných v arkádách po levé straně  před vstupem do parku. 

Pro děti

Celé letní prázdniny je otevřena výstava Historických kočárků a panenek na nádvoří zámku. Na dámských toaletách je k dispozici přebalovací pult. 

Občerstvení

 V okolí zámku najdete několik restaurací.