Jak na Libochovice?

Nevíte, jak se jednoduše dostat na zámek Libochovice? Připravili jsme pro vás základní trasy.

1) autem či autobusem

Při cestě na zámek Libochovice autem je nejlepší vyrazit:
- z  Prahy po D8 směr Ústí nad Labem, exit 35 - směr Budyně nad Ohří, dále po ukazatelích přes obce Písty, Budyně nad Ohří, Žabovřesky a Radovesice.

- z směru z Ústí nad Labem po dálnici D8 směr Praha, exit 45 - směr Siřejovice, Vrbičany, Chotěšov a Radovesice.

- z směru Česká Lípa, silnice I. třídy č. 9 směr Doksy, sjezd Zahrádky směr Úštěk, Litoměřice, směr Lovosice, Siřejovice, Vrbičany, Chotěšov a Radovesice.

- ze směru Louny, silnice II. třídy č. 246 směr Koštice, dále pak Křesín, Dubany.

Parkujte na parkovišti u autobusového nádraží (viz plánek níže), levnější parkovné, na zámek se pak dostanete historickou uličkou. Cesta trvá cca 6 min.

2) vlakem - zastávka Libochovice město

Do Libochovice se pohodlně dostanete i vlakem:

- ze směru Praha, přestup v Lovosicích, dále už přímé spojení do zastávky Libochovice město (pozor je to až druhá zastávka v Libochovicích)

 - ze směru Ústí nad Labem, přestup v Lovosicích, dále už přímé spojení do zastávky Libochovice město (pozor je to až druhá zastávka v Libochovicích)

- ze směru Česká Lípa, přestup z Lovosicích, dále už přímé spojení do zastávky Libochovice město (pozor je to až druhá zastávka v Libochovicích)

- ze směru Louny je do Libochovice přímé spojení, vystupte na zastávce Libochovice město (pozor je to již první zastávka)

Cesta trvá cca 10 min.

 

 

3) na kole

Pro cyklisty jsou v areálu parku připraveny stojany, kde je nutné kola odložit. Stojany jsou pod stálým kamerový dohledem. Není povoleno jezdit po areálu zámku na kole, ohrožujete tím ostatní návštěvníky. Park není cyklostezka. Děkujeme za pochopení.