Libochovice

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnes zavřeno

Na základě vládních opatření je zámek Libochovice v současnosti pro veřejnost uzavřen. Zámecký park je otevřen od 9:00 do 17:00. Při návštěvě, prosíme, dodržujte nařízené bezpečnostní pokyny. Děkujeme.

Zavřít

Informace pro návštěvníky

     Milí návštěvníci, pokusili jsme se stručně shrnout vše, co byste mohli potřebovat vědět před cestou na zámek Libochovice. 

 

Služby návštěvníkům

  • po ukončení prohlídky si mohou návštěvníci nakoupit suvenýry a upomínkové předměty v pokladně zámku,
  • na prohlídkové trasy nelze vstupovat s dětským kočárkem, kočárek lze zanechat v pokladně zámku. Dítě si rodiče berou na prohlídku do náruče.
  • kulturní akce a jiné programy.

 

 

 

Vstup do zámeckého parku je poskytován zcela zdarma, protože dodržujete následující pravidla:

  • do celého areálu zámku není povolen vstup se zvířaty (v parku a zahradě je možné nosit malá plemena v přenosných koších či taškách), mrzí nás to, ale v zahradě jsou volně chovaní pávi, je to jejich prostor a teritorium, kde mají nárok žít v klidu a míru, moč pejsků také těžce poškozuje zimostrázové ploty,
  • v celém areálu zámku, prosíme, nejezděte na kole, ohrožujete ostatní návštěvníky, kolo je možné pouze vést nebo odložit do stojanů umístěných v arkádách po levé straně  před vstupem do parku,
  • do celého areálu zámku je nevjíždějte automobily,
  • nevstupujte na trávníky ani netrhejte květiny, dopřejete tak krásnou podívanou i dalším návštěvníkům.

Fotografování a filmování je v historických interiérech povoleno fotografování (výhradně bez blesku), a to zdarma.

Žádáme návštěvníky, aby se během prohlídky zámku nevzdalovali od průvodce a řídili se jeho pokyny. Je zakázáno dotýkat se vystavených předmětů, malovat po zdech a stěnách nebo jinak památkový objekt poškozovat.

 

 

Parkoviště

Parkoviště se nachází před vstupem do zámeckého areálu 300 m od pokladny.

Bezbariérový přístup

Bez asistence další osoby je na zámku Libochovice možno navštívit pouze nádvoří, pamětní síň J. E. Purkyně a park. Další interiéry a především expozice zámku jsou pro vozíčkáře přístupné pouze s doprovodem, který zajistí především vynesení a snesení z přízemí do I. patra. Podlaha interiérů je hladká s dřevěnými parketami. Schody v interiéru jsou poměrně mírné. Schodiště je opatřeno zábradlím. Zámek nemá žádný výtah ani "schodolez".

Mazlíčci

Nechte mazlíčky doma. Do celého areálu zámku není povolen vstup se zvířaty (v parku a zahradě je možné nosit malá plemena v přenosných koších či taškách), mrzí nás to, ale v zahradě jsou volně chování pávi, je to jejich prostor a teritorium, kde mají nárok žít v klidu a míru. Moč pejsků také těžce poškozuje zimostrázové ploty.

Cyklisté

V celém areálu zámku, prosíme, nejezděte na kole, ohrožujete ostatní návštěvníky, kolo je možné pouze vést nebo odložit do stojanů umístěných v arkádách po levé straně  před vstupem do parku. 

Zázemí pro děti

Během prázdninových měsíců jsou pro děti připraveny speciální zkrácené prohlídky. Na dámských toaletách je k dispozici přebalovací pult. 

Občerstvení

 V okolí zámku najdete několik restaurací.