Informace pro návštěvníky

     Milí návštěvníci, pokusili jsme se stručně shrnout vše, co byste mohli potřebovat vědět před cestou na zámek Libochovice. 

 

Služby návštěvníkům

  • po ukončení prohlídky si mohou návštěvníci nakoupit suvenýry a upomínkové předměty v pokladně zámku,
  • na prohlídkové trasy nelze vstupovat s dětským kočárkem, kočárek lze zanechat v pokladně zámku. Dítě si rodiče berou na prohlídku do náruče.
  • kulturní akce a jiné programy.

 

 

 

Vstup do zámeckého parku je poskytován zcela zdarma, protože dodržujete následující pravidla:

  • do celého areálu zámku není povolen vstup se zvířaty (v parku a zahradě je možné nosit malá plemena v přenosných koších či taškách), mrzí nás to, ale v zahradě jsou volně chovaní pávi, je to jejich prostor a teritorium, kde mají nárok žít v klidu a míru, moč pejsků také těžce poškozuje zimostrázové ploty,
  • v celém areálu zámku, prosíme, nejezděte na kole, ohrožujete ostatní návštěvníky, kolo je možné pouze vést nebo odložit do stojanů umístěných v arkádách po levé straně  před vstupem do parku,
  • do celého areálu zámku je nevjíždějte automobily,
  • nevstupujte na trávníky ani netrhejte květiny, dopřejete tak krásnou podívanou i dalším návštěvníkům.

Fotografování a filmování je v historických interiérech povoleno fotografování (výhradně bez blesku), a to zdarma.

Žádáme návštěvníky, aby se během prohlídky zámku nevzdalovali od průvodce a řídili se jeho pokyny. Je zakázáno dotýkat se vystavených předmětů, malovat po zdech a stěnách nebo jinak památkový objekt poškozovat.

 

 

Parkoviště

Parkoviště se nachází před vstupem do zámeckého areálu 300 m od pokladny.

Bezbariérový přístup

Bez asistence další osoby je na zámku Libochovice možno navštívit pouze nádvoří, pamětní síň J. E. Purkyně a park. Další interiéry a především expozice zámku jsou pro vozíčkáře přístupné pouze s doprovodem, který zajistí především vynesení a snesení z přízemí do I. patra. Podlaha interiérů je hladká s dřevěnými parketami. Schody v interiéru jsou poměrně mírné. Schodiště je opatřeno zábradlím. Zámek nemá žádný výtah ani "schodolez".

Mazlíčci

Nechte mazlíčky doma. Do celého areálu zámku není povolen vstup se zvířaty (v parku a zahradě je možné nosit malá plemena v přenosných koších či taškách), mrzí nás to, ale v zahradě jsou volně chování pávi, je to jejich prostor a teritorium, kde mají nárok žít v klidu a míru. Moč pejsků také těžce poškozuje zimostrázové ploty.

Cyklisté

V celém areálu zámku, prosíme, nejezděte na kole, ohrožujete ostatní návštěvníky, kolo je možné pouze vést nebo odložit do stojanů umístěných v arkádách po levé straně  před vstupem do parku. 

Zázemí pro děti

Během prázdninových měsíců jsou pro děti připraveny speciální zkrácené prohlídky. Na dámských toaletách je k dispozici přebalovací pult. 

Občerstvení

 V okolí zámku najdete několik restaurací.