Informace pro návštěvníky

     Milí návštěvníci, pokusili jsme se stručně shrnout vše, co byste mohli potřebovat vědět  před cestou na zámek Libochovice. 

Zámek Libochovice se nachází v areálu zámecké zahrady a parku, které jsou během celého roku návštěvníkům zpřístupněny zdarma.


Žádáme proto návštěvníky, aby dodržovali návštěvní řád areálu zámku, a to:

  • do celého areálu zámku, včetně historických interiérů není povolen vstup se zvířaty, ani v přenosných koších či taškách, mrzí nás to, ale těžká alergická reakce u některého z návštěvníků opravu není příjemný zážitek pro nikoho zúčastněných,
  • v celém areálu zámku nejezděte na kole, ohrožujete ostatní návštěvníky, kolo je možné pouze vést nebo umístit do stojanu,
  • do celého areálu zámku je zákaz vjezdu automobilům  
  • nevstupujte na trávníky ani netrhejte květiny, dopřejete tak krásnou podívanou i dalším návštěvníkům.

Fotografování a filmování je v historických interiérech povoleno fotografování (výhradně bez blesku),  a to zdarma.

Žádáme návštěvníky, aby se během prohlídky zámku nevzdalovali od průvodce a řídili se jeho pokyny. Je zakázáno dotýkat se vystavených předmětů, malovat po zdech a stěnách nebo jinak památkový objekt poškozovat.

Služby návštěvníkům

  • po ukončení prohlídky si mohou návštěvníci nakoupit suvenýry a upomínkové předměty
    v pokladně zámku,
  • na nádvoří zámku je umístěn nápojový automat,
  • na prohlídkové trasy nelze vstupovat s dětským kočárkem, kočárek lze zanechat v pokladně zámku. Dítě si rodiče berou na prohlídku za ruce,
  • kulturní akce a jiné programy.

Parkoviště

Parkoviště se nachází před vstupem do zámeckého areálu 300 m od pokladny.

Bezbariérový přístup

Bez asistence další osoby je na zámku Libochovice možno navštívit, bohužel, pouze nádvoří, pamětní síň J. E. Purkyně a park. Další interiéry a především expozice zámku jsou pro vozíčkáře přístupné pouze s doprovodem, který zajistí především vynesení a snesení z přízemí do I. patra. Podlaha interiérů je hladká s dřevěnými parketami. Schody v interiéru jsou poměrně mírné. Schodiště je opatřeno zábradlím. Zámek nemá žádný výtah ani "schodolez".

Mazlíčci

Nechte mazlíčky doma. Do celého areálu zámku Libochovice NENÍ POVOLEN vstup se zvířaty. 

Cyklisté

V celém areálu zámku Libochovice NENÍ POVOLENA jízda na kolech. Před vstupem do nádvoří zámku jsou k dispozici stojany na kola.

Občerstvení

 V okolí zámku najdete několik restaurací.